חיפוש

 5 ויטמינים שיעזרו לכם לעבור את הצינון של החורף

תוכן עניינים

החורף הוא תור הזהב של מחלות שונות, שיכולות לעצור את השגרה ולהשבית את הפעילות. אבל יש כמה "תרופות פלא" טבעיות, שיכולות להשאיר אתכם בריאים כל החורף.

 

ויטמין C – המלך של ויטמינים לצינון

ויטמין C הוא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על יכולתו של הגוף להתמודד עם צינון ומחלות חורף אחרות. הוא אנטי ויראלי, אנטי דלקתי ועוזר לחזק את מערכת החיסון.

יש מספר תרופות סבתא לצינון ובעיקרון אפשר לקבל ויטמין C דרך אכילת פירות וירקות עשירים בויטמין C, כמו פלפל אדום, תפוזים וגויאבות, אבל רוב הזמן אתם לא ממש מצליחים להגיע לתצרוכת היומית המומלצת.

לאורך החורף מומלץ לצרוך 500 מ"ג של ויטמין C ביום ולכן מומלץ לקחת תוסף תזונה מתאים, המכיל את התצרוכת המומלצת.

 

אבץ – מחזק את הגוף

אמנם לא בדיוק ויטמין לצינון, כי הוא בכלל מינרל, אבל אבץ הוא אחד המינרלים החשובים להתמודדות עם צינון. הוא יכול למנוע הופעת מחלות זיהומיות ולקצר את משך המחלה. לכן הוא מומלץ במיוחד בתקופות של צינון.

למעשה, אם כואב לכם הגרון אף מומלץ ליטול אבץ לצינון בצורת טבליות מציצה, שעוזר להתמודד גם עם הכאב ומועיל לטיפול בדלקת מקומית, כמו דלקת גרון. יחד עם זאת, נטילה של אבץ לטווח ארוך יכולה לגרום לחוסר בנחושת ולכן מומלץ ליטול במקביל גם תוסף נחושת.

 

אכינצאה – צמח שהוא כמו אנטיביוטיקה

ניתן למצוא אכינצאה בצורת סירופ או בצורת קפסולות, אבל גם בתה מסוגים מסוימים. זהו צמח עם איכויות אנטי ויראליות ואנטי דלקתיות ולכן הוא מתאים מאוד לצבים של שפעת, דלקת גרון ואפילו הרפס. הוא מסוגל לקצר את משך המחלה, אבל חשוב לזכור שכדאי לצרוך אותו לאורך 8 שבועות ברצף ולא יותר – אחרת הוא הופך פחות יעיל בעת מחלה.

 

פרופוליס – מזון העל של הדבורים

פרופוליס מיוצר על ידי דבורים. הוא מכונה כבר שנים אבות "האנטיביוטיקה של הטבע" ומשמש כתרופה עוד מימי מצריים העתיקה. גם הדבורים משתמשות בו, בין היתר בתור אמצעי להרחקת חיידקים ומחלות מן הכוורת. הוא מכיל שפע של חומרים מזינים ומבריאים, ביניהם אף סטרואידים ממקור טבעי, אנטיאוקסידנטים, ויטמינים ועוד. יחד עם זאת, מומלץ לצרוך רק פרופוליס ממקור אמין, כדי לוודא שהוא לא רווי במתכות כבדות.

 

אסטרגלוס – קדד קרומי

צמח מרפא נפוץ זה, נמצא בשימוש הרפואה הסינית מזה אלפי שנים. הוא נחשב לצמח מחזק, המשמש לחיזוק כללי של הגוף והענקת עמידות לגוף במצבים של טראומה, מחלה, פציעה וכן הלאה.

תוסף אסטרגלוס נחשב בטוח לשימוש ואף מאושר לשימוש בישראל.

 

לסיכום, שימוש חכם בויטמינים, מינרלים וצמחי מרפא, בצורת תוספי תזונה, או בצריכה דרך מוצרי מזון, יכולה לשפר את העמידות של הגוף בפני מחלות ולסייע לו להבריא, אך שימוש מושכל וזהיר הוא חשוב לא פחות! תהיו בריאים! כמו כן, ראוי לציין כי יש מצבים נוספים בהם תרופות סבתא יכולות לעזור, כדוגמת מצבים בהם נדרשות תרופות סבתא לעצירות.

מגזין תרופות סבתא - סבטבע
מגזין תרופות סבתא - סבטבע

תרופות סבתא של הטבע הן חזקות לפחות כמו התרופות שקונים בבית מרקחת. המגזין הגדול והמקצועי ביותר שיש בנושא תרופות סבתא בישראל נבנה ונכתב עם המון תשוקה ומסירות לציבור בישראל ועל מנת לרכז במקום אחד את כל הידע הכל כך חשוב שיש אצל סבתות בישראל בנוגע לטיפולים טבעיים

יעניין אותך גם: