חיפוש

האם יש בשיני שום סגולות?

תוכן עניינים

האמת היא שלא באמת צריך לספר לכם על הצמח הבא. הוא מאוד נפוץ במטבח הישראלי וברחבי העולם, הוא תבלין בעל טעם נפלא וידוע לכל שניתן להרוויח מאכילת שום סגולות ויתרונות בריאותיים מדהימים. אבל עד כמה שום בריא? מה באמת יכול לקרות לכם, אם תתחילו לצרוך שום באופן קבוע – בעיקר בצורתו הטרייה?

קצת על השום שכולנו מכירים

שום הוא אחד מהתוצרים המדהימים של הטבע, שזכה לכינוי "אנטיביוטיקה טבעית". יש לשיני שום סגולות רבות, בעיקר בצורתן הטבעית, והן משמשות באופן נרחב כתרופה וכתוסף מזון לחיזוק הגוף מזה אלפים רבים של שנים, ברחבי העולם. מאחר ונמצא כי באמצעות שום סגולות בריאותיות רבות רלוונטיות לתפקוד הגוף, הוא שימש כבר לפני 5000 שנה לתיבול מזונות של עובדי כפיים, כדי לחזק אותם ולהעניק להם עמידות גבוהה בפני מחלות. כאשר קוצצים את השום הוא מקבל את הערך התזונתי הגבוהה ביותר, וכן את הטעם החריף הגבוהה הפוטנציאלי הטמון בו, כיוון שכאשר הוא קצוץ התאים נשברים ונוצרות תגובות כימיות. כאמור לשיני שום יתרונות בריאותיים רבים בזכות החומר הפעיל שבו, ושמו "אליצין". האליצין נוצר כאשר כותשים את השום או קוצצים אותו דק-דק.

קיימים מעל 300 סוגים של שום ברחבי העולם, טבעיים או מעשה אדם, לדוגמא:

  • שום לבן – זהו הסוג הרגיל, הטרי. במקרה של שום טרי סגולות רבות, והוא בעל טעמים חזקים המוסיפים לכל תבשיל. כדאי להוסיף אותו בסוף הבישול כדי לשמור על הטעמים שלו.
  • שום ירוק – שום ירוק זה שום לבן שנקטף לפני הזמן, בעקבות זאת הטעמים שלו עדינים יותר משל השום הלבן.
  • שום שחור – מדובר בעצם בשום לבן שהעבירו אותו תהליכים של תסיסה ויישון. לאחר התהליכים הללו, השום הפך מלבן לשחור, רך יותר, ומתקתק – אפשר לאכול אותו באופן מיידי. גם במקרה של שום שחור סגולות בריאותיות רבות, בין היתר הוא מחזק את המערכת החיסונית. בנוסף, יש לו אחוז גבוה יותר של נוגדי חמצון לעומת שום לבן.
  • שום פרסי – הכוונה לתמצית מרוכזת של שום עם טעמים חזקים מאוד. יש גם לשיני שום פרסי סגולות בריאותיות, למשל בהורדת לחץ דם וכולסטרול, הקורות באופן מיידי בזכות ריכוז האליצין הגבוה שבו.

שום סגולות לטיפול במחלות חורף

כיום, לאחר שנערכו מחקרים שונים בענייניו, התגלה כי יש לזני שום סגולות של חיטוי – השום מכיל חומרים אנטי חיידקיים, אנטי ויראליים ואנטי פטרייתיים. משום כך, הוא נחשב לתרופה טבעית רבת עוצמה, לטיפול בהצטננות, דלקת גרון חיידקית או ויראלית, שיעול, שפעת, ברונכיט, סינוסיטיס ועוד. בעקבות זאת, הוא חלק מרכזי במתכונים של תרופות סבתא לצינון, תרופות סבתא לשיעול וכן תרופות סבתא לליחה.

כדי להשתמש בו לצורך טיפול במחלות חורף, יש לכתוש, או לקצוץ היטב שן אחת, להניח לה להגיר מעט מיצים, שכן פעולה זו משחררת חומרים פעילים חשובים. את השן אפשר לאכול כמו שהיא, לערבב אותה עם דבש, או להוסיף אותה לסלט, אם אתם מצליחים לאכול. כמובן, רצוי לשלב את צריכת השום עם לימון, כיוון כך יש לשיני שום סגולות רבות יותר – יכול לבצע פעולות חיטוי וחיזוק משמעותיות למערכת החיסון.

שום סגולות לטיפול בכאבי בטן

למרות שיש לשיני שום סגולות רפואיות, הן מכילות תרכובות חומרים חזקות מאוד ולכן אינן מתאימות לטיפול בכל סוג של כאבי בטן. יחד עם זאת, השום נחשב אנטי פטרייתי ולכן מתאים מאוד למי שסובלים מכאבי בטן על רקע פטריית קנדידה, הוא משפר את פעילות מערכת העיכול ולכן עשוי לסייע לאנשים הסובלים מעצירויות והוא אפילו מסוגל לסייע בטיפול באבנים בכליות, או מניעה של היווצרותן מלכתחילה.

מומלץ לכתוש או לקצוץ אותו, להמתין כ 2 דקות ואז לאכול אותו בתוספת מרכיב נוסף, כמו פרוסת לחם, או ירקות שונים. לכן הוא נכלל במתכונים של תרופות סבתא לכאבי בטן שיכולות לסייע במצבים אלו.

שום סגולות להגנה על הלב

הלב שלנו הוא האיבר החיוני ביותר בגופנו, לכן יש לשמור עליו מכל משמר. תזונה לקויה ואורח חיים לא בריא במיוחד עלולים להעלות את הסיכויים למחלות לב ואירוע לבבי. כיוון שבדרך זו הלחץ דם עלול לעלות, כולסטרול עלול להצטבר והעורקים עלולים להסתייד ולהיפגע. נגד כל זה מומלץ השום – יש לשום סגולות לבביות המורידות את הסיכוי לפגיעה בלב, כיוון שצריכתו מורידה כולסטרול, מורידה לחץ דם ומונעת פגיעה בעורקים.

למי לא כדאי להשתמש בו כטיפול?

ללא ספק יש לשיני שום סגולות חשובות וחיוניות. עם זאת, טעמו החזק עלול להפריע לתהליך ההנקה, אם צורכים אותו בצורתו הטרייה בכמות גדולה, שכן הוא עלול לפגום בטעם החלב ולגרום לתינוק לדחות את החלב.

אנשים עם כיב קיבה יכולים לסבול מכאבים בעקבות צריכה מוגברת שלו וחשוב לציין כי גם צריכת יתר, של כמויות גדולות מאוד של שום מדי יום, יכולה לעורר התקפי אלרגיה.

לכן מומלץ לצרוך עד 2-3 שיניים טריות ביום.

בנוסף, יש אנשים שצריכה מוגברת של השום מעוררת אצלם תגובות לא נעימות ולכן יש להתאים באופן אישי את הטיפול לרמת הרגישות האישית.

שום סגולות: האם שום מבושל וטרי בעלי אותם יתרונות?

התשובה היא שלא. יש לשיני שום טרי סגולות שאין לשום מבושל, כיוון שבמהלך הבישול נפגע האליצין שמקנה לשום את רוב יתרונותיו הבריאותיים. לעיתים קונים כמות גדולה של שום ולא משתמשים בכולה, לכן מקפיאים חלק מהשיניים. לדעת הרוב, גם במצבו הקפוא קיימות אצל שום סגולות רפואיות, וערכיו התזונתיים אמורים להישמר – בתנאי שההקפאה נעשתה כראוי. צריך להקפיא שום בכלי אטום לגמרי, כאשר שיני השום קלופות (חשוב מאוד!).

לסיכום, אם אין לכם בבית שום טרי, אתם כנראה ממש יוצאי דופן. כיוון שרוב האנשים נוהגים להחזיק שום טרי או יבש בצורה זמינה, כדי להוסיף טעם למאכלים רבים. בנוסף ליתרונותיו הקולינריים, ידוע כי יש לשיני שום יתרונות בריאותיים בתחומים שונים, לכן כדאי פשוט להוסיף אותו לרשימת צמחי המרפא. חשוב לדעת כי אם טעמו חריף לכם מידי, ניתן לקבל מסגולותיו גם לא בצורתו המקורית, למשל יש לשיני שום שחור סגולות רבות וטעמו עדין יותר. לעומת זאת, כדי להפיק משיני שום סגולות מרביות, אין לבשל אותו.

מגזין תרופות סבתא - סבטבע
מגזין תרופות סבתא - סבטבע

תרופות סבתא של הטבע הן חזקות לפחות כמו התרופות שקונים בבית מרקחת. המגזין הגדול והמקצועי ביותר שיש בנושא תרופות סבתא בישראל נבנה ונכתב עם המון תשוקה ומסירות לציבור בישראל ועל מנת לרכז במקום אחד את כל הידע הכל כך חשוב שיש אצל סבתות בישראל בנוגע לטיפולים טבעיים

יעניין אותך גם: