חיפוש

תרופות סבתא לצינון

תוכן עניינים

אם נכנסתם לכתבה הזו בנושא תרופות סבתא לצינון, כנראה שהגיע הזמן הזה בשנה בו החלה עונת ההצטננות או השפעת, או שפשוט זה הגיע אליכם. נכון, סביר להניח שכמו רבים אחרים, גם אתם משתדלים לשמור על מערכת החיסון שלכם חזקה ולכן אתם מחפשים דרכים להילחם בצינון באופן טבעי. אבל איך בדיוק עושים את זה? האם ישנן תרופות טבעיות להצטננות שבאמת פועלות? בכתבה זו אספנו עבורכם מידע נחוץ בנוגע לתרופות סבתא המיועדות לצינון במצבים שונים.

 

מהן תרופות סבתא לצינון?

כמעט כולם מצטננים בחורף אבל מדובר בשפעת. יחד עם זאת, כמעט בכל חורף אנשים מרגישים מנוזלים ועייפים, והם משתעלים ומלאי ליחה. אחת התרופות הנפוצות למקרה של צינון, בדומה להרבה מקרים אחרים, היא מנוחה ושתיית מים, אך ישנן גם תרופות סבתא המיועדות למצבים של צינון, בהן תוכלו להשתמש במטרה לעבור את החורף או את ההצטננות בשלום.

 

תרופת סבתא ידועה: מרק עוף

מרק עוף הוא תרופת סבתא אולטימטיבית למקרה של צינון. למעשה, מרק עוף הוא תרופת סבתא לצינון ותיק ונפוץ. יש לציין כי מחקרים מצאו כי מדובר בטיפול יעיל. כמו כן, הטיפול עוזר לחיזוק מערכת החיסון. מומלץ לצרוך מרק עוף לאורך החורף גם בתור תרופה מונעת.

 

תרופות סבתא לצינון ושיעול

קיים מספר גדול של תרופות סבתא לשיעול במקרים של צינון, והעיקריות שבהן הן מרק עוף או חליטות צמחי מרפא כדוגמת נענע, מרווה, טימין ולואיזה. ראוי לציין כי יש הנוהגים להשתמש בבצל לצורך טיפול בצינון ושיעול באמצעות הנחת בצל חתוך מתחת למיטה. תרופות סבתא נוספות לצינון עם שיעול במקרה הזה הן סירופ דבש ובצל לנטילה דרך הפה.

 

תרופות סבתא לצינון וכאבי גרון

כאשר מדובר על תרופות סבתא נגד צינון או על תרופות סבתא לכאבי גרון, אנחנו חוזרים לרגע לנושא תמיסת המלח כיוון שהיא יעילה לא רק בטפטוף לתוך האף, אלא גם לצורך גרגור בלוע ובגרון. התמיסה מבצעת חיטוי של המקום ומפנה את החיידקים מהאזור ולכן מומלצת מאוד לשימוש.

 

תרופות סבתא לצינון בהריון

נשים בהריון רגישות יותר מאנשים אחרים ולכן מבחינה מנטלית וגופנית, ולכן עליהם לשים לב לכל חומר בו הן משתמשות. בכל הנוגע למשתנה הזהירות, מרבית תרופות סבתא לצינון בהריון נחשבות בטוחות לשימוש.

יחד עם זאת, ראוי לציין כי יש חומרים שאינם מתאימים לנטילה בהריון, חלקם טבעיים, כמו למשל חליטת מרווה או חליטת פטל היכולות לגרום לצירים מוקדמים. חשוב לוודא שתרופת הסבתא אינה מכילה חומרים מזיקים להריון בטרם בוחרים להשתמש בה להקלת הצינון.

 

תרופת סבתא לצינון לתינוק

תינוקות סובלים במיוחד כאשר הם מצוננים. קשה להם לנשום וכתוצאה מכך קשה להם לינוק. אף סתום הוא גורם נפוץ בקרב תינוקות מצוננים, ותרופת סבתא לצינון לתינוק עם אף סתום מומלצת ביותר היא תמיסת מלח. ניתן להכינה באופן ביתי או לרכוש בבית המרקחת. אופן השימוש בתמיסת המלח היא לטפטף בעדינות שתיים או שלוש טיפות לכל נחיר. המלח מייבש ומחטא את האזור ולכן הוא מומלץ מאוד לשימוש.

במטרה להקל על תסמינים צינון נוספים, תוכלו לטפטף על המיטה מספר טיפות של שמנים אתריים באזור הראש. מדובר בחומרים הנחשבים מצויינים לתינוק, והם נחשבים  כמו שמן אקליפטוס או שמן עץ התה, והם נחשבים בטוחים ויעילים במיוחד.

 

תרופות סבתא לנזלת

מלבד תמיסת מלח ומרק עוף, הנחשבים תרופות סבתא לנזלת ממוקדת ויעילה, לצד מרק עוף, יש עוד תרופות סבתא יעילות. תרופות סבתא לנזלת כוללות בין היתר שימוש בשלושת המרכיבים הבאים: ג'ינג'ר, לימון ודבש.

ניתן להשתמש בכל אחד מהם בנפרד, אך האפקט הטוב ביותר יהיה אם תצרכו את כולן יחד. כמו כן, ניתן לשתות חליטת ג'ינג'ר לימון ודבש. אם אתם משתעלים, יש גם תרופות סבתא לשיעול ונזלת.

 

תרופות סבתא לנזלת כרונית

נזלת כרונית יכולה להיגרם עקב מספר גורמים, ביניהם שימוש יתר בתרסיסים נגד גודש באף. ייתכן כי נזלת כרונית מהווה תסמין למחלה אחרת, ולכן חשוב להיבדק אצל רופא. להלן דוגמאות של תרופות סבתא לנזלת כרונית, כך תוכלו לעשות זאת:

  • הרתיחו בסיר רחב פרוסות ג'ינג'ר ושאפו בזהירות את האדים
  • הכינו פרוסות בצל יבש והניחו אותן מתחת למיטה
  • שתו משקה כורכום עם חלב ודבש
  • הימנעו מצריכת מוצרי חלב עד שהנזלת תחלוף

 

תרופת סבתא לנזלת אלרגית

למרבה השמחה, קיימות לא מעט תרופות סבתא לנזלת אלרגית הנחשבות יעילות מאוד. תמיסת מלח היא תרופת סבתא לנזלת אלרגית, והיא נחשבת מצויינת. כמו במקרים אחרים של נזלת, גם כאן תמיסת המלח פועלת היטב, וזאת כיוון שהמלח לא רק מייבש ומפנה את דרכי הנשימה, אלא גם פועל לחיטוי המערכת מהאלרגנים אשר גרמו להתפתחות הנזלת.

 

תרופות סבתא לאף סתום

מומלץ להשתמש בתמיסת מלח לשחרור אף סתום, להשתמש במבער שמן אתרי, עם שמן אקליפטוס ושמן עץ התה, או לטפטף מעט מהשמנים הללו על הכרית. הפתרונות הללו יכולים לספק לכם הקלה רגעית ולשפר את יכולת הגוף להתמודד עם הבעיה הבריאותית בטווח הארוך.

 

תרופות סבתא לצינון קשה וחזק

חשוב לציין כי אם אתם או הילדים שלכם סובלים מתסמינים קשים של צינון, כדאי לגשת לרופא במטרה לשלול מצב בריאותי מסוכן. יחד עם זאת, קיימות לא מעט תרופות סבתא לצינון חזק, שיכולות להיות יעילות מאוד.

אם אתם סובלים מצינון קשה, מומלץ להשתמש בדברים הבאים המהווים תרופות סבתא לצינון חזק: מרק עוף, תה, מנוחה, טפטוף שמן אתרי על הכרית פעם ביום, שתיית תה ג'ינג'ר, לימון ודבש. חשוב כמובן שלא להגזים במינונים.

 

תרופות סבתא לצינון לילדים

תרופות סבתא לצינון לילדים הן אותן התרופות המשמשות מבוגרים, כמו למשל מרק עוף ותמיסת מלח. תרופות סבתא נוספות במקרה הזה הן הפעלת מכשיר אדים חמים ושילוב צמחי מרפא במים כדוגמת מרווה, טימין ולואיזה. צמחי מרפא אלו יחדרו למערכת הנשימה ביחד עם אדי המים. כמו כן, תוכלו להניח בצל חתוך מתחת למיטה.

 

תרופת סבתא לנזלת לילדים

באופן כללי, נזלת היא ריר המופרש מהאף והיא יכולה להיגרם ע"י טמפרטורות חיצוניות קרות יותר, הצטננות, שפעת או אלרגיות. הטיפול גם כולל שתייה נוזלים מרובה, בעיקר מים, ומנוחה ככל האפשר. תרופת סבתא לנזלת לילדים ואף סתום היא טפטוף תמיסת מלח לתוך האף או אכילת מרק עוף. תרופות סבתא בטוחות אלו יוכלו לעזור לילד שלכם להרגיש טוב יותר במהרה.

לסיכום, הצטננות היא לא דבר נעים, והדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות במקרה הזה הוא לדאוג לעצמכם. שתו נוזלים, השאירו את האוויר סביבכם לח, וזכרו לשטוף ידיים לעיתים קרובות. פרט לכל אלו, תמיד תוכלו לסמוך על תרופות סבתא לצינון, והן יעילות למגוון המצבים השונים שציינו כאן. אם אתם רוצים להיות מוכנים לקראת החורף הקרוב ולהצטייד בתרופות הסבתא, יש לכם את כל המידע הנחוץ. כמו כן, ישנם מגוון מצבים נוספים בהם תרופות סבתא יכולות להיות יעילות כדוגמת מצבים בהן נדרשות תרופות סבתא לדלקת בשתן.

מגזין תרופות סבתא - סבטבע
מגזין תרופות סבתא - סבטבע

תרופות סבתא של הטבע הן חזקות לפחות כמו התרופות שקונים בבית מרקחת. המגזין הגדול והמקצועי ביותר שיש בנושא תרופות סבתא בישראל נבנה ונכתב עם המון תשוקה ומסירות לציבור בישראל ועל מנת לרכז במקום אחד את כל הידע הכל כך חשוב שיש אצל סבתות בישראל בנוגע לטיפולים טבעיים

יעניין אותך גם: