Search

רוזמרין – כל מה שהוא יכול לעשות לגוף שלכם

תוכן עניינים

אם תסכימו לרגע, להוציא את הרוזמרין מהתנור (שם הוא בתפקיד תבלין ריחני לתפוחי אדמה ובשר) ותתעלמו לרגע מהעובדה שאפשר למצוא אותו בכל אי תנועה ישראלי מצוי, תגלו צמח שהסגולות הרפואיות לא היו מביישות אף תרופה קונבנציונלית מפורסמת.

אז איך הצמח המופלא הזה יכול להשפיע על הגוף שלכם?

 

רוזמרין לטיפול בשיעול

כמו בכל מקרה של טיפול טבעי, אתם צריכים להבין מה מקור השיעול כדי לפתור את שורש הבעיה. אבל הצמח ידוע בתור צמח המכיל חומרים שוברי ליחה, כלומר חומרים שיכולים להפחית את ייצור הליחה, או לייבש אותה, כדי להפסיק את השיעול הטורדני.

 

לטיפול בהתקררות, שפעת, כאב ראש, דלקת גרון ומחלות בדרכי הנשימה, חולטים 3-4 עלים במים רותחים, ממתינים עד 5 דקות, ממתיקים עם דבש ושותים.

 

רוזמרין לטיפול בכאבי בטן

לצמח יש כמה תכונות, שהופכות אותו יעיל נגד כאבי בטן שנוצרו בגלל גורמים שונים:

  1. אנטי פטרייתי –  מכיל תכונות נוגדות פטריות ולכן עשוי להועיל במקרה של קנדידה למשל. 
  2. לצמח יש יכולת של ניקוי רעלים ולכן הוא יכול להיות יעיל לטיפול בכבד, אך גם לניקוי כללי
  3. יש לו יכולת להפחית את גזים במערכת העיכול, להקל על נפיחות וע כאבי בטן כתוצאה.

 

כמו כן, ראוי לדעת כי ישנן תרופות סבתא לכאבי בטן.

צמח הרוזמרין לטיפול בדלקות

מדובר בצמח מכיל חומרים אנטי דלקתיים ואנטי בקטריאליים. משום כך הוא נחשב יעיל בטיפול נגד דלקת גרון חיידקית או ויראלית, כמו גם להקל , או לסייע לגוף בהתמודדות עם דלקת ריאות למשל, דלקת בדרכי השתן ועוד.

 

רוזמרין לטיפול בכינים

מחפשים פתרון טבעי להחרקת כינים מהראש? כדי להשתמש בו באופן יעיל, אפשר לטפטף 3-4 טיפות שמן על הקרקפת מדי יום ולעסות היטב, או למרוח מעט שמן רוזמרין מעל כל אוזן. שימו לב – לילדים עם הפרעות קשב וריכוז, שמן עשוי לסייע בריכוז, אך עשוי גם להפריע ולכן, יש לבדוק כיצד משפיע הריח על הילד לפני תחילת השימוש.

אם אין לכם שמן שכזה בבית, תוכלו לחלוט 50 גרם במים רותחים, להשהות רבע שעה ולסנן. לאחר שהמים מתקררים, אפשר לרחוץ איתם את הראש -לאחר חפיפה, לייבש בעדינות ולא לשטוף!

 

שיפור הזיכרון

חוקרים מצאו כי ריחו של הצמח משפיע ישירות על הזיכרון ומשחרר זכרונות חבויים. בנוסף, התרכובות ברוזמרין מסייעות לעכב את הזדקנות המוח והעור.

נסו למרוח מעט שמן, או חליטה מקוררת, על שתי הרקות לפני שאתם ניגשים לפתרון תרגל מתמטי מורכב, או מרחו לילדים שלכם לפני הכנת שיעורי בית. ראוי לציין כי ישנן תרופות סבתא הכוללות מרכיבים צמחיים אחרים כדוגמת תרופות סבתא לסחרחורת בהן נעשה שימוש בג'ינג'ר.

 

לסיכום

התכונות המיוחסות לצמח (חלקן נבדקו מחקרית והוכחו כנכונות לחלוטין) נראות פלאיות, למי שלא מכיר את עולם צמחי המרפא. יחד עם זאת, גם הוא עשוי להשפיע לרעה על אנשים במצבים שונים, כמו נשים בהריון, או אנשים הסובלים מיתר לחץ דם. לכן השתמשו בו בתבונה והיו בריאים!

 

מגזין תרופות סבתא - סבטבע
מגזין תרופות סבתא - סבטבע

תרופות סבתא של הטבע הן חזקות לפחות כמו התרופות שקונים בבית מרקחת. המגזין הגדול והמקצועי ביותר שיש בנושא תרופות סבתא בישראל נבנה ונכתב עם המון תשוקה ומסירות לציבור בישראל ועל מנת לרכז במקום אחד את כל הידע הכל כך חשוב שיש אצל סבתות בישראל בנוגע לטיפולים טבעיים

יעניין אותך גם: