חיפוש

תרופות סבתא לשיעול לילדים

תוכן עניינים

תרופות סבתא נגד שיעול קיימות בשפע והן גם יכולות להיות מאוד יעילות. הבעיה היא, שכאשר מדובר על ילדים, לא תמיד אפשר לתת להם כל תרופת סבתא שרוצים. לכן, כאשר אתם מחפשים אחר תרופת סבתא לשיעול ילדים, חשוב לחפש תרופות סבתא מתאימות, שלא יעוררו התנגדות בגלל טעם, מרקם, או ריח. קבלו כמה המלצות לתרופות סבתא לשיעול לילדים, שיכולות לעזור.

 

מתי כדאי לתת תרופות סבתא לשיעול לילדים?

כמעט כל תרופות הסבתא, בייחוד אלה המיועדות לסייע נגד שיעול ומחלות חורף, נחשבות בטוחות לשימוש וניתן לתת אותן לצורך הקלה על תסמינים – גם אם מקבלים במקביל טיפול תרופתי.

יחד עם זאת, אם הילד סובל ממחלת רקע, או שיעול ממושך, מעל שבוע, או שיעול מלווה בחום גבוה, חשוב לקחת אותו לבדיקה רפואית, כדי לשלול מצב רפואי אקוטי.

תרופות סבתא נגד שיעול, ניתן לתת גם במקביל לטיפול תרופתי, או טיפול רפואי אחר.

 

מרכיבים טבעיים לילדים משתעלים

קיים מגוון רחב של חומרי טבעיים, שיכולים לסייע לגוף בהתמודדות עם מחלות שונות, להקל משמעותית על תסמינים טורדניים ואפילו לרפא. יחד עם זאת, חלק גדול מהחומרים הללו, כמו למשל ג'ינג'ר, שום, בצל, ועוד – נחשבים עבור ילדים רבים חריפים מדי, או פשוט לא טעימים ולכן לעיתים קרובות, הם פשוט עלולים לסרב לקחת את התרופה.

לכן תרופות סבתא מסוג זה, לא ממש מכילות חומרים שונים מאשר תרופות סבתא נגד שיעול למבוגרים, אלא ניתן להכין אותן בדרך אחרת ,או ליטול אותן בצורה שונה.

 

דבש – אחד החומרים הפחות בעייתיים. חשוב לזכור שמותר לתת דבש רק אחרי גיל שנה, בגלל מחלת הבוטוליזם. ניתן לשלב דבש במשקאות, כמו לימונדה קרה עם דבש (מומלץ מאוד גם בגלל הלימון), חליטות צמחים עם דבש להמתקה או פשוט כפית דבש בבוקר.

מומלץ שלא להרתיח או לחמם את הדבש, כדי לשמור על תכונות הריפוי שלו.

בצל ושום – שני צמחים המכילים שפע של חומרים מיטיבים ומסייעים לתהליכי ריפוי. ילדים לא אוהבים לצרוך אותם ולכן, מומלץ להשתמש בהם בתוך סירופ עם דבש, על ידי כתישה, או קיצוץ של הירקות והשריה שלהם בתוך צנצנת עם דבש לאורך יממה לפחות. ניתן לתת לילדים כפית מהסירופ כל כמה שעות, עד להקלה.

ניתן גם פשוט לחתוך בצל לבן לשני חצאים, לפזר מעט מלח על הצד החתוך ולהניח מתחת למיטת הילד למשך הלילה.

 

ג'ינג'ר – נחשב לצמח מרפא רב עוצמה, יעיל במצבים שונים ורבים, בפרט לתסמינים שונים של הצטננות, כמו שיעול. ניתן להוסיף ג'ינג'ר למרקים (יחד עם קינמון וכורכום), או חליטות, או להוסיף חתיכות ג'ינג'ר לסיר אדים ולהניח בחדר ליד המיטה. כמו כן, ישנם מצבים נוספים בהם תרופות סבתא יכולות לסייע, כדוגמת מצבים בהם נדרשות תרופות סבתא לכאבי אוזניים.

לסיכום, ניתן לסייע ולהקל על מצבי שיעול אצל ילדים בעזרת תרופות סבתא מגוונות, מחומרים זמינים ונוחים לשימוש. תהיו בריאים!

מגזין תרופות סבתא - סבטבע
מגזין תרופות סבתא - סבטבע

תרופות סבתא של הטבע הן חזקות לפחות כמו התרופות שקונים בבית מרקחת. המגזין הגדול והמקצועי ביותר שיש בנושא תרופות סבתא בישראל נבנה ונכתב עם המון תשוקה ומסירות לציבור בישראל ועל מנת לרכז במקום אחד את כל הידע הכל כך חשוב שיש אצל סבתות בישראל בנוגע לטיפולים טבעיים

יעניין אותך גם: