Search

תרופות סבתא לכאבי ראש

תוכן עניינים

כאב ראש עקשן ועוצמתי יכול בקלות להרוס לכם את היום. הוא יכול לפגוע בתפקוד, הוא יכול להפריע לכם להתרכז, הוא מכביד מאוד והוא גורם הרבה סבל.

אז באילו מקרים אפשר לקחת תרופות סבתא לכאבי ראש, באילו מקרים תרופת סבתא לכאבי ראש יכולה להתאים רק במקביל למעקב רפואי ואילו סוגים של תרופות סבתא נגד כאבי ראש קיימים בכלל?

 

תרופות סבתא לכאבי ראש

רוב כאבי הראש מתרחשים כאשר מתקיים מתח קבוע וארוך טווח על שרירי השכמות, הצוואר, הכתפיים והלסת, או אחד מהם. כאב ראש יכול גם לנבוע מחוסר שינה, מתח, דיכאון, חרדה, שינה בתנוחה לא טובה ועוד. במקרים כאלה, תרופות סבתא לכאבי ראש יכולות לעזור מאוד.

יחד עם זאת, יש גם גורמים אחרים, לכאבי ראש, המחייבים פנייה לאבחון רפואי קונבנציונלי, לצורך שלילת מצבים מסוכנים.

יש לפנות לרופא בגלל כאבי ראש, כאשר מדובר על כאבי ראש חוזרים לאורך תקופה של כמה ימים ויותר, כאשר ניסיונות שונים להקלה על הכאב לא עוזרים, כאשר הכאב חזק מאוד ואפילו משתק.

לכן, אם שללתם מצב רפואי מסוכן, תוכלו לקחת תרופת סבתא לכאב ראש, אשר כנראה תצליח לעזור לכם במידה לא מבוטלת.

 

תרופות סבתא לכאבי ראש חזקים

כאמור, רק אם שללתם גורם רפואי מורכב לכאבי ראש חזקים, תוכלו גם להפיק תועלת אם תיקחו תרופות סבתא לכאבי ראש חזקים. תרופת סבתא כאב ראש לא חייבת להיות משהו ששותים, או לועסים, אלא גם מגוון פעולות, שיכולות להקל על התסמינים הקשים:

 • קיום יחסי מין – משחרר הורמונים חשובים לרגיעה ותחושות טובות, לצד אנדורפינים שרק עושים טוב למוח ולגוף. התנועה הגופנית יכולה גם היא להשפיע לטובה ובקיצור, כאב ראש זה לא תירוץ להימנע מסקס…
 • מקלחת חמה – יכולה לעזור בשחרור מתחים נפשיים, אך גם בשחרור שרירים תפוסים בצוואר, כתפיים ועורף, שעלולים להיות הגורם לכאבי ראש. בנוסף, חום המים מרחיב את כלי הדם ולכן עשוי להיות יעיל גם במקרה של מיגרנה.
 • יוגה או עיסוי פלג גוף עליון – יוגה היא כמו לעשות עיסוי לעצמכם. לכן, אתם יכולים לבחור בין תרגול יוגה לבין עיסוי פלג גוף עליון – שני אלה יכולים לסייע רבות בתור מענה לכאבי ראש חזקים, הנובעים ממתח נפשי או מתח בשרירים של הגב העליון.
 • מנוחה – לעיתים קרובות, כאב ראש נובע פשוט מעייפות גדולה. לכו לנוח וקומו כמו חדשים
 • כוס קפה – יכולה לעזור במקרים רבים, אם אתם שותים אותה לאט ולא מגזימים בכמות
חליטת רוזמרין
חליטת רוזמרין

תרופות סבתא לכאבי ראש ממושכים

כאמור, כאבי ראש ממושכים (הנמשכים כמה ימים ויותר) עשויים להעיד על בעיה המצריכה מעקב או טיפול רפואי. מצד שני, כאב ראש ממושך יכול גם להיות כאב ראש שנמשך כמה שעות ולא עובר.

אם אתם מעדיפים תרופות סבתא כאב ראש על פני משככי כאבים, אפשר להבין אתכם.

אז אילו תרופות סבתא לכאבי ראש ממושכים יכולות לעזור?

 • חליטת רוזמרין – מתאימה לכאבי ראש בגלל מתח ולחץ, מיגרנה, עייפות ואפילו אנמיה.
 • חליטת לבנדר נחשבת יעילה במקרים של כאב ראש כתוצאה ממתח, בזכות יכולתו של הלבנדר להרגיע את מערכת העצבים (והוא גם משכך כאבים).
 • רוטה (פיגם) נחשבת צמח רעיל ולכן יש לעשות בה שימוש זהיר, עם מתכון ממקור אמין. חליטת רוטה יכולה לעזור שכן בצמח יש חומרים שגורמים להרפיית שרירים מכווצים.
 • עיסוי רקות עם שמן מיורן, או שתיית חליטת מיורן
 • אכילת שורש חזרת טרי מגורר

תרופות סבתא לכאבי ראש סינוסים

כאבי ראש כתוצאה מסינוסים סתומים היא תופעה נפוצה, אך לא נעימה בעליל. התופעה כוללת סתימה של מערות וריריות האף. היא מופיעה בעיקר בצורת מחלה ויראלית, עם כאב ראש כאחר התסמינים שלה. במקרה כזה, אין דרך לטפל במחלה אלא בעזרת תרופות סבתא לכאבי ראש סינוסים. מצד שני, המחלה יכולה להיות גם על רקע חיידקי ואז חשוב לאבחן ולטפל בה כדי למנוע החמרה וזיהום.

סינוסים כאבי ראש
סינוסים כאבי ראש

מלבד נטילת אנטיביוטיקה, תוכלו להקל על הכאבים עם תרופות סבתא שונות:

 • שתיית מים עם חומץ תפוחים, דבש ולימון
 • שטיפה עם מי מלח דרך האף
 • שאיפת אדים חמים עם צמחי מרפא
 • שימוש בקומפרסים חמים
 • שכיבה עם ראש מוגבה

תרופות סבתא לכאבי ראש בהריון

כאבי ראש בהריון הם תופעה נפוצה, עם גורמים אפשריים רבים, כמו חוסר איזון הורמונלי, מחסור בשעות שינה בגלל חוסר נוחות והתרגשות, עלייה במשקל שמגדילה את נפח הדם, ירידה ברמת הסוכר בדם, מתח נפשי מוגבר בעקבות ההריון, כאבי גב וצוואר המקרינים לראש.

יתכנו גם גורמים שאין להם קשר ישיר להריון, כמו עבודה ממושכת מול מחשב, חוסר שתייה, סינוסיטיס ועוד.

כל אלה אינם מהווים סיבה לדאגה, אלא שכאבי ראש בהריון יכולים להעיד גם על מצבים מסוכנים, בין היתר על התפתחות רעלת הריון, הנחשבת מצב מסוכן מאוד לאם ולעובר ולכן מצריכה בדיקה רפואית.

משום כך, כל כאב ראש מלווה בתסמינים נוספים כמו בחילות והקאות, תחושות דקירה, טשטוש ראייה, חום גבוה, כאבי ראש שאינם חולפים גם לאחר נטילת משככי כאבים, שינויים תכופים בתחושת הכאב – יש לגשת לבדיקה רפואית בהקדם.

יחד עם זאת, סיבוכים הקשורים לכאבי ראש בהריון נחשבים נדירים למדי ולכן, אנא אל תדאגו שלא לצורך. תרופות סבתא לכאבי ראש בהריון יכולות להיות כל אחת מן התרופות המצוינות מעלה, בתנאי שאינן מכילות חומרים אסורים לנשים בהריון, או חומרים שהאישה אלרגית אליהם ובתנאי שנשללו אפשרויות רפואיות אחרות.

 

לסיכום

כאבי ראש יכולים להיות תופעה חולפת, זניחה שניתן לטפל בה נקודתית, אך הם יכולים להיות גם סימן לבעיה רפואית עמוקה יותר. בכל מקרה של ספק, כדאי לפנות לקבלת ייעוץ רפואי. אחרת – אתם יכולים להשתמש בבטחה בתרופות סבתא לכאבי ראש המוצעות כאן במאמר והעיקר – שתהיו בריאים! בכל אופן, ישנם מקרים נוספים בהם תרופות סבתא יוכלו לסייע, כדוגמת תרופות סבתא לכאבי בטן.

מגזין תרופות סבתא - סבטבע
מגזין תרופות סבתא - סבטבע

תרופות סבתא של הטבע הן חזקות לפחות כמו התרופות שקונים בבית מרקחת. המגזין הגדול והמקצועי ביותר שיש בנושא תרופות סבתא בישראל נבנה ונכתב עם המון תשוקה ומסירות לציבור בישראל ועל מנת לרכז במקום אחד את כל הידע הכל כך חשוב שיש אצל סבתות בישראל בנוגע לטיפולים טבעיים

יעניין אותך גם: