Search

תרופות סבתא לטחורים

תוכן עניינים

תרופות סבתא לטחורים מיועדות לטפל באופן טבעי ויעיל באחת הבעיות הכי לא נעימות שיש – טחורים. מדובר בורידים נפוחים ודלקתיים הנמצאים בפי הטבעת, שהוא אזור רגיש מטבעו. האזור עשוי ממערכת שרירים מורכבת ועדינה, עצבים וכלי דם, ותפקידה לעזור לכם "לשחרר לחץ", אבל כאשר הלחץ באזור מתגבר הורידים מתחילים להגיב – הם יכולים להופיע בחלקו הפנימי של פי הטבעת או בחלקו החיצוני, הם מדממים, מגרדים וכואבים, ואם לא מטפלים בהם – המצב עשוי להחמיר. אז איך תרופות סבתא לטחורים יכולות לעזור?

 

טחורים תרופות סבתא – מתי הגיע הזמן להתחיל לטפל?

טחורים נגרמים בגלל לחץ ממושך באזור פי הטבעת, העשוי לנבוע מסיבות שונות:

● מתח נפשי, הגורם לכיווץ בלתי-מודע, ממושך ואינטנסיבי של שרירי פי הטבעת
● עצירות ממושכת
● עודף משקל
● ישיבה ממושכת ללא תרגילי מתיחה והרפיה
● הריון – עליית נפח הדם, עלייה בהורמון הפרוגסטרון, ירידת הרחם ועוד.
● פעילות גופנית מאומצת או חוסר פעילות גופנית
● תורשה וגיל
● לחץ תוך בטני בגלל מאמץ כמו הקאות או שיעולים ממושכים.

כל אחד מהמצבים הנ"ל עשוי להיות הגורם לטחורים. יחד עם זאת, יש סימנים קבועים, המעידים שהגיע הזמן להתחיל טיפול בטחורים בתרופות סבתא.

 

סימנים שהגיע הזמן להתחיל לחפש תרופת סבתא לטחורים

כאשר הטחורים בפי הטבעת מתחילים להתנפח ולהפוך לבעיה, יש כמה סימנים מוכרים לכך:

● דם בצואה ועל נייר הטואלט לאחר ניגוב
● תחושות כאב וחוסר נוחות סביב פי הטבעת
● תחושות גירוי וגרד סביב פי הטבעת
● התפתחות בליטה או נפיחות סביב פי הטבעת
● דליפת צואה ללא שליטה

 

תרופה סבתא לטחורים – קודם כל הירגעו 😊

במקרים רבים כאשר טחורים נגרמים בגלל לחץ ומתח נפשי, או בגלל חוסר פעילות גופנית לדוגמה, מומלץ לבצע מספר פעולות פשוטות כדי להקל על המצב של פי הטבעת ולהפחית את הלחצים.
קודם כל, מומלץ לשמור על ניקיון והיגיינה מרבית של האזור, כי טחורים הם במקרים מסוימים גם פצעים פתוחים, וחשוב לשמור עליהם נקיים כדי למנוע זיהום.
שנית, כדי ליצור הרפיה של האזור, מומלץ לבצע מספר פעמים ביום "תרגילי פאולה" לתרגול השרירים הטבעתיים.
במקרה שלנו מדובר בעיקר על פי הטבעת, אך מומלץ להכיר את השיטה לעומק ולהשתמש בה כי היא מקלה גם על כאבי גב, בריחת שתן, יציבה לקויה, חיזוק שרירי האגן הקטן, צניחת איברים ואפילו על הרטבת לילה אצל ילדים.

כדי להיעזר בשיטת פאולה לצורך הקלה על טחורים, עמדו או שכבו על הבטן כדי שלא יהיה לחץ על אזור הישבן. כווצו את פי הטבעת בעת שאיפת אוויר והרפו את פי הטבעת בעת נשיפת אוויר.

בצעו את התרגיל מספר פעמים ביום, והיתרון הוא שאפשר לעשות אותו בזמן הפסקת קפה בעבודה, בזמן בישול, במעלית וכדומה. אם תתמידו בתרגיל ותפתחו מודעות ללחץ שאתם מפעילים על האזור באופן קבוע, תתחילו לחוש הקלה תוך מספר ימים. בנוסף, כדאי לאמץ כמה תרופות סבתא טחורים מהמקורות.

 

תרופות סבתא לטחורים חיצוניים – טיפול בטחורים לפי הרמב"ם

טחורים חיצוניים נמצאים בצידו החיצוני של פי הטבעת. כדי לשלול מצבים אחרים, לזהות את רמת החומרה ולקבוע מהו הטיפול המתאים חשוב לפנות לרופא לייעוץ ואבחון אם יש סימנים לטחורים.

אחרי בירור מרגיע אצל הרופא, אפשר לבחור מתוך מגוון תרופות סבתא לטחורים חיצוניים, אשר חלק גדול מהם לקוח מתוך המלצות טיפול בטחורים לפי הרמב"ם:

● רחיצת האזור במים קרים והוספת קרח על הטחורים במטרה לכווץ את הורידים ולהאיץ תנועת דם שיוצרת ניקוי באזור.
● הגברת צריכה של מאכלים עשירים בסיבים תזונתיים, כמו ירקות ופירות, תמרים, שזיפים מיובשים, שיבולת שועל, אבוקדו, סובין ויוגורט (בעיקר אם הטחורים נובעים עקב עצירות).
● צריכת חילבה בתוסף אם אתם לא אוהבים את הטעם, או כתוספת לשלל מאכלים בסגנון המטבח המסורתי של יהודי תימן.
● עיסוי פי הטבעת עם שמן שקדים כיוון שזה מסייע להרפיית השרירים המכווצים\ להפחתת המתח ולזרימה מואצת של הדם. נקו היטב את פי הטבעת לפני העיסוי ובצעו עיסוי עדין עם אצבעות נקיות וציפורניים גזוזות.
● מריחת ג'ל אלוורה על פי הטבעת כשהוא נקי. אפשר גם כאן לשלב את המריחה עם עיסוי עדין באצבעות נקיות ללא ציפורניים.

 

תרופות סבתא לטחורים בהריון – את לא צריכה לסבול!

טחורים הם תופעה נפוצה בהיריון, אבל אפשר להקל עליהם באמצעות מגוון הדרכים שהצענו מעלה. יחד עם זאת, כדאי להרבות בשתיית מים, לעשות אמבטיות קרות, להימנע ממאמץ בשירותים (לא ללחוץ אם יש קצת עצירות), ולא להישאר בשירותים זמן רב מדי. רצוי לנגב עם מגבונים מיוחדים לטיפול בטחורים ולשטוף את פי הטבעת לאחר יציאה. בינתיים תוכלי לשבת על גלגל ים כדי למנוע לחץ וכאבים באזור.

תרופות סבתא לטחורים אחרי לידה
כל הצורות של תרופות סבתא טחורים במצב רגיל או בהריון תקפות גם כאן. יחד עם זאת, אם הטחורים לא נעלמים, כדאי לפנות לרופא לקבלת משחה. במקרים קיצוניים יש לבצע ניתוח.

 

לסיכום, טיפול בטחורים יכול להיות טבעי, קליל ואפילו נעים – אם תופסים את הבעיה בזמן ומטפלים בה בצורה זהירה, רצוי בליווי רופא. שמרו על עצמכם רגועים ובריאים ואל תשכחו להקשיב לגוף – לפעמים טחורים זה פשוט סימן שאתם צריכים לקחת חופשה ארוכה ולנוח. כמו כן, ישנם מקרים רבים בהם תרופות סבתא יכולות לסייע כדוגמת תרופות סבתא לליחה.

מגזין תרופות סבתא - סבטבע
מגזין תרופות סבתא - סבטבע

תרופות סבתא של הטבע הן חזקות לפחות כמו התרופות שקונים בבית מרקחת. המגזין הגדול והמקצועי ביותר שיש בנושא תרופות סבתא בישראל נבנה ונכתב עם המון תשוקה ומסירות לציבור בישראל ועל מנת לרכז במקום אחד את כל הידע הכל כך חשוב שיש אצל סבתות בישראל בנוגע לטיפולים טבעיים

יעניין אותך גם: