חיפוש

תרופות סבתא לשיעול ונזלת: הטיפול המקיף

תוכן עניינים

חילופי עונות מביאים אנשים רבים לחוות הצטננות ברמות שונות של חומרה. למרבה המזל, יש לא מעט תרופות סבתא לשיעול ונזלת וגם להצטננות כללית, שיכולות לעזור לכם לעבור את זה בשלום.

יחד עם זאת, כדי לזכור, שאם אתם שומרים על הגוף שלכם, מקפידים על תזונה בריאה ועל שתיה מספקת של מים, יש סיכוי טוב שתצליחו לעבור את החורף גם בלי להצטנן.

אז אילו תרופות סבתא לשיעול ונזלת אתם יכולים להכין בבית?

 

תרופות סבתא לשיעול ונזלת משולבות

שיעול ונזלת הם שני סימפטומים שונים של מחלות חורף שונות ולכן, יש סוגים שונים של טיפולים שמתאימים רק לשיעול, או רק לנזלת. יחד עם זאת, יש גם תרופות סבתא מתאימות לטיפול בשיעול ונזלת באופן משולב, כמו למשל:

 

תה ג'ינג'ר וקינמון – שני החומרים הללו מתאימים לטיפול בסימפטומים רבים, ביניהם גם שיעול ונזלת. כל מה שצריך לעשות הוא לגרד לתוך כוס בערך כפית ג'ינג'ר טרי, להוסיף רבע כפית קינמון ולשפוך על הכל מים רותחים. להמתין שזה יתקרר קצת ואז להוסיף כפית דבש ולערבב היטב. לשתות חם, או קר – לא תאמינו שמדובר על תרופת סבתא.

 

סיר אדים – אפשר להרתיח ג'ינג'ר וקינמון בסיר רחב ולנשום את האדים בזהירות, שלא תקבלו כוויה!  או להרתיח מים בסיר גדול ולטפטף פנימה כמה טיפות שמן אקליפטוס האדים החזקים יטפלו גם בשיעול וגם בנזלת.

 

סירופ בצל ודבש – קוצצים בצל לבן יבש ומכניסים הכל לתוך צנצנת דבש. סוגרים את הצנצנת וממתינים 24 שעות לפחות. הבצל מגיר נוזלים לתוך הדבש ונוצר סירופ. מהסירופ אפשר ליטול כפית אחת, כל 3 שעות בערך, עד שמתחילים להרגיש הקלה.

 

ג'ינג'ר לימון ודבש – השילוש הקדוש

ג'ינג'ר הוא אחד מהצמחים העוצמתיים ביותר בטבע. יש לו איכויות מדהימות, המאפשרות לו לחזק את הגוף ולסייע בטיפול בשלל מצבים רפואיים. אפשר להכין סירופים, להרתיח בסיר אדים, לשתות חליטה, להוסיף למרק ועוד.

 

לימון מכיל חומרים מחטאים. הוא גם מכיל ריכוז גבוה של ויטמין C ולכן הוא יכול לסייע מאוד בהתמודדות עם מחלות חורף שונות, כמו גם במצבים רפואיים אחרים.

יחד עם זאת, חשוב לדעת כי הרתחה של מיץ לימון, או צריכת מיץ לימון משומר, מבטלת חלק ניכר מן האיכויות הללו ולכן עדיף לצרוך את הלימון כשהוא ,קר או פושר.

 

דבש מכיל חומרים אנטי בקטריאליים ולכן הוא פועל באופן דומה לאנטיביוטיקה.

יחד עם זאת, כמו הלימון, גם את הדבש מומלץ שלא לבשל או להרתיח. כדי ליהנות מהשפעתו הטובה על הגוף, כדאי לצרוך אותו כשהוא קר.

 

מתכון לאמיצים בלבד

מגררים שורש ג'ינג'ר לכמות של כף אחת בערך ומעבירים לתוך כוס.

סוחטים מעל מיץ מחצי לימון

מוסיפים כפית דבש ומערבבים היטב.

שותים במהירות, כמו ששותים שוט של טקילה. 

מומלץ ללכת לישון אחרי צריכת התערובת, כדי לקום אחר כך בריאים.

כמו כן, ראוי לציין כי יש מצבים נוספים בהם נדרשות תרופות סבתא למגוון מצבים כדוגמת תרופות סבתא לכאבי אוזניים.

בהצלחה!

 

מגזין תרופות סבתא - סבטבע
מגזין תרופות סבתא - סבטבע

תרופות סבתא של הטבע הן חזקות לפחות כמו התרופות שקונים בבית מרקחת. המגזין הגדול והמקצועי ביותר שיש בנושא תרופות סבתא בישראל נבנה ונכתב עם המון תשוקה ומסירות לציבור בישראל ועל מנת לרכז במקום אחד את כל הידע הכל כך חשוב שיש אצל סבתות בישראל בנוגע לטיפולים טבעיים

יעניין אותך גם: