Search

תרופות סבתא לצרידות

תוכן עניינים

צרידות נגרמת לרוב בגלל מאמץ יתר של מיתרי הקול כמו צעקות, שירה בקול רם או מחלה בדרכי הנשימה שמשאירה צרידות גם אם היא חלפה. צרידות הנובעת מסיבות אלו חולפת מעצמה תוך זמן קצר יחסית וניתן להקל עליה גם באמצעות תרופת סבתא לצרידות כמו תה עם דבש ולימון. יש מגוון רחב של תרופות סבתא לצרידות שכדאי לכם להכיר. אז מה אפשר לעשות?

 

תרופה סבתא לצרידות – באילו מקרים זה עובד?

יש מגוון גורמים למצבי צרידות בגרון אך אם הגורם הוא קל וזמני, אז אפשר לטפל בצרידות באמצעים פשוטים וקלים כמו תרופות סבתא לצרידות בגרון. יש מקרים בהם הגורם לצרידות הוא קשה יותר, ולכן הטיפול בצרידות חייב להתבצע בצמוד לטיפול בגורם. לדוגמה, עישון כבד ולאורך זמן גורם ליבלות על מיתרי הקול, ולכן נוצר מצב של קול צרוד ומחוספס. צמצום או הימנעות מעישון הם טיפול בגורם שחייב לעשות כדי למנוע צרידות בעתיד. במקרה כזה, תרופות סבתא יסייעו רק לטווח הקצר.

 

תרופות סבתא לצרידות למבוגרים

הדבר הראשון שכדאי לעשות במצב צרידות הוא לתת לקול לנוח. דברו בשקט או אל תדברו כלל, נוחו במיטה, אכלו מרק ושתו תה. יש גם תרופות סבתא לצרידות שיכולות לעזור ולהאיץ את תהליכי הריפוי:

● חליטת אורגנו וזעתר: טרייה או יבשה, במים רותחים. המתינו שיתקרר לפני השתייה
● גרגור מי מלח: מסייע להשמדת מזהמים בגרון
● אגסים, תותים, תפוחים ותאנים: אכילה או בישול שלהם ושתיית מי הבישול
● שאיפת אדים עם שמן אקליפטוס
● שתיית חליטות צמחים (לא רותחות מדי): מרווה, קינמון, שורש כורכום, טימין, ג'ינג'ר, הל, לימון ודבש.

 

תרופות סבתא לצרידות במצב של איבוד קול

אם אתם חווים איבוד קול, בדקו האם זה נובע בגלל מחלת חורף המלווה בצרידות או עקב גורם אחר. אם הגורם לאיבוד הקול הוא צרידות, בחרו באחת משתי האפשרויות:
• חימום אזור הגרון באמצעות קומפרסים חמים ושאיפת אדים חמים.
• שתיית מרובה של מים המרגיעים את הגרון, מוסיפים לו לחות ומונעים התייבשות מקומית.

 

תרופות סבתא לצרידות וכאבי גרון

אם אתם צרודים וכואב לכם הגרון, הכינו לעצמכם תה עם נענע טרייה, דבש ולימון, ושתו בבוקר מים חמים עם לימון ומעט שמן זית. חומרים אלה מסייעים לריכוך, חיטוי הגרון ולהרגעת הכאב. דבר נוסף שיכול לסייע הוא שתיית מיץ תפוחים טבעי לצד הוספת דבש למשקאות חמים וקרים.

 

תרופות סבתא לצרידות ושיעול יבש

אם אתם מחפשים תרופות סבתא לצרידות מלווה בשיעול יבש, הכינו סירופ מתאים לטיפול בתסמיני מחלות חורף כמו שיעול, כאבי גרון, צרידות, ליחה ועוד. לדוגמה, הכינו סירופ בצל ודבש. חתכו בצל שלם לפלחים והכניסו אותו לתוך צנצנת מלאה דבש. השאירו אותו בתוך הדבש למשך 24 שעות על-מנת שהוא יגיר נוזלים לתוך הדבש. במצב כזה יווצר לכם סירופ נוזלי יחסית, ואז שתו ממנו מספר כפיות ביום. כמו כן, ישנם גם תרופות סבתא לשיעול יבש.

 

תרופות סבתא לצרידות ושיעול

אם אתם צריכים תרופת סבתא לצרידות ושיעול עם ליחה, שתו חליטת מים חמים עם קליפת מנדרינה, ג'ינג'ר והל. גם חליטת ריחן ואורגנו נחשבת יעילה במקרי שיעול המלווה בליחה שגורם לצרידות.

 

תרופת סבתא לצרידות חזקה

חשוב להזכיר שוב, צרידות חזקה יכולה להיגרם בגלל מחלות מסוכנות או מצבים מסוכנים, ולכן יש לבדוק מה הגורם לה. בנוסף, אפשר להקל על הגירוי באמצעות תרופת סבתא לצרידות חזקה העשויה מחומץ תפוחים. ערבבו כפית חומץ תפוחים טבעי בכוס מים חמים ושתו אותו מספר פעמים ביום עד שתרגישו טוב יותר.

 

תרופת סבתא לצרידות וליחה

תרופת סבתא המועילה במצבי צרידות וליחה היא רסק תפוחים טבעיים, או שתיית מי הבישול של תפוחים טבעיים. חתכו תפוח ירוק על קליפתו ובשלו אותו במים רותחים למשך כ-15 דקות. לאחר מכן, הניחו למים להתקרר, טחנו הכל יחד ואכלו. אפשרות שנייה היא להוציא את חתיכות התפוח המבושל ולשתות את המים. כמו כן, ישנם גם תרופות סבתא לליחה.

 

צרידות תרופת סבתא שמקלה על ההרגשה

בזמן שאתם מנסים לטפל בצרידות באמצעות תרופות סבתא, אפשר להקל על כאבים ותחושת גירוי בגרון באמצעים שונים:

● אכילת קרחונים לקירור האזור
● הימנעות מפעולת כחכוח
● הפסקת עישון
● הימנעות מאלכוהול
● שתיית מים חמימים לאורך היום
● תרגילי נשימה עמוקה
● שהיה בסביבה נקיה ללא אבק ואלרגנים אחרים
● מקלחות חמות

 

לסיכום, גם אם לא הצלחתם לשמור על הגרון ואתם צרודים, זו לא סיבה להיכנס ללחץ וזה גם לא אומר שאתם חייבים לקחת תרופות וכימיקלים, כיוון שיש כל כך הרבה דברים שאתם יכולים לעשות כדי לעזור לעצמכם באופן טבעי. בכתבה סיפקנו לכם מספר אפשרויות מעניינות, אז הקשיבו לסבתא ותהיו בריאים!

מגזין תרופות סבתא - סבטבע
מגזין תרופות סבתא - סבטבע

תרופות סבתא של הטבע הן חזקות לפחות כמו התרופות שקונים בבית מרקחת. המגזין הגדול והמקצועי ביותר שיש בנושא תרופות סבתא בישראל נבנה ונכתב עם המון תשוקה ומסירות לציבור בישראל ועל מנת לרכז במקום אחד את כל הידע הכל כך חשוב שיש אצל סבתות בישראל בנוגע לטיפולים טבעיים

יעניין אותך גם: